Přeskočit navigaci

Medovinka.eu

...vše od včel

Na světě jsou dvě největší záhady života, rozumné bytosti (člověk) a včely.Zde se nacházíte: Úvod » Spolupráce » Pro včelaře

Výrobky k zakoupení

Medulky - lesní
Zobrazit produkt: Medulky - lesní
Gramáž: 90 g
Cena: 35 Kč
 ks


Hlinecká medovinka
Zobrazit produkt: Hlinecká medovinka
Objem lahve: 500 ml Tvar lahve: klasická
Obsah alkoholu: 13.00 % alk
Cena: 120 Kč
 ks


Květový med smíšený
Zobrazit produkt: Květový med smíšený
Gramáž: 900 g
Cena: 155 Kč
 ks


Odkazy

Reklama: Chalupa Babákov
Občanské sdružení Boii
Skanzen na Veselém Kopci

Pro včelaře

Včelař
Včelař

Český med je ve světě považován za jeden z nejkvalitnějších. Je to tím, že je velmi druhově rozmanitý a tím, že je v něm minimálně zbytků léčiv, používaných pro udržení zdraví včel.

V poslední době se ale o kvalitě prodávaných medů v obchodech velmi diskutuje. Závěry kontrol Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí často potvrdily nesplnění kvalitativních norem medu. Jde především o jeho falšování cukernými roztoky rozličného původu (např. z cukrové třtiny) a jeho nepovolené zahřívání nad 50 °C.

Zhoršení kvality medu v obchodech je jednoznačně způsobeno tím, že je náš kvalitní český med vyvážen a jsou do naší republiky dováženy medy pochybného původu a zpracování z Číny, Ruska a jiných zemí, a to mnohdy i přesto, že je to zákonem zakázáno.

Především ve velkých obchodech je med často vodnatý a jen výjimečně krystalizuje. To odporuje jeho přirozeným fyzikálním a biologickým vlastnostem.

Nakupováním medu přímo od včelaře budete mít jistotu, že kupujete kvalitní med, který byl získán šetrnou cestou. Navíc tím podpoříte české včelařství, které se nachází v posledních letech nedobrovolně v útlumu.

V rámci naší výrobní a obchodní činnosti požíváme pouze med od českých včelařů. Tekutý med ve sklenicích je pak přímo od našich včelstev.


Úvodní stránka | Kontakt | Mapa stránek | Administrace| Alkohol mladším 18 let neprodáváme!

Vytvořilo Visio.